Geleneksel dokulardan dünya modasına

İsmini, Latincede binlerce yıldır Anadolu, Orta Doğu ve Uzak Doğu'da bolluk, sadakat, bereket ve kısmeti simgeleyen "fil"den alan Barrus, medeniyet tarihini, kültürel zenginlikleri ve incelikli el sanatı "ebru"yu modanın modern tasarım anlayışıyla buluşturuyor!

Neslişah Yılmaz'ın tasarım ve özgünlük aşkıyla doğan Barrus, tasarımın kalbinin attığı İstanbul Nişantaşı'ndaki şık ambiyansıyla dikkat çeken moda evinde ziyaretçilerini ağırlıyor. İkilinin "kişiye özel" yaklaşımlarla hazırladığı Barrus koleksiyonlarında, zarafeti ile fark yaratan gece elbiselerinden ışıltılı kokteyl giysilerine, kesimleri ile vücudu kusursuz gösteren tulumlardan prêt – à – porter BARRUS - NESLİŞAH YILMAZ - 3parçalara, özgünlüğü ile dikkat çeken takımlardan göz alıcı bluzlara, masalsı gelinliklerden çarpıcı after wedding tasarımlarına kadar uzanan oldukça zengin bir çeşitlilik yer alıyor.

Barrus'un ilham kaynağı her şeyin başlangıcına, medeniyet tarihine dayanıyor. Anadolu ve Mezopotamya'da başlayan, Sümerliler, Hititler, İyonlular, Likyalılar, Frigliler, Persliler gibi yıllarca medeniyetin bayrağını taşıyanlardan günümüze, aynı Latin alfabesinin köklerinin Sümerlilerin alfabesine dayandığı gibi, Barrus'un moda dünyasında fark yaratan yaklaşımlarının temelleri de Anadolu'nun en eski kültür miraslarına dayanıyor. Barrus'un tasarımcıları Neslişah Yılmaz bu kültürel zenginlikleri modanın ve tasarımın diliyle günümüze taşıyarak, her birinde farklı hikayelerin saklı olduğu, benzersiz ve özgün formlara imza atıyorlar.